4 drużyna świata a w niej nasza uczennica Elena Kowalczyk

Data: 26.04.2024 r., godz. 10.00    34
Tancerki z Elite Cheerleaders Academy z Legionowa

Na mistrzostwach świata w kategorii Performance Cheer Pom Youth zameldowało się 12 zespołów z całego świata. W dniu 24 kwietnia zespół wywalczył awans do finału pokonując reprezentacje m. in. Grecji, Australii czy Kolumbii.
25 kwietnia tancerki ponownie zatańczyły na parkiecie by pokazać swoje umiejętności i determinację w finale zawodów. Po emocjonującym pojedynku nasza reprezentacja wywalczyła wysokie 4 miejsce, tym samym zapisując się w kartach historii polskiego cheerleadingu, gdyż nigdy polska drużyna w tej formacji nie zdobyła tak wysokiego miejsca na Mistrzostwach Świata.
Dziewczęta pokazały jak dobrze były przygotowane zarówno fizycznie jaki psychicznie. Mimo młodego wieku dziewczęta wytrzymały stres, presję otoczenia i fizycznie – różnice czasu.