Dzień Patrona u Lemian

Data: 30.03.2026 r., godz. 12.32    221
Dzień Patrona u Lemian

      “Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość, gdy im na to pozwolić” – znakomite słowa Stanisława Lema, patrona naszego liceum. Dwudziestego siódmego marca, minęła 20. rocznica śmierci pisarza. Zgodnie z tradycją naszej szkoły – co roku, właśnie tego dnia obchodzimy Dzień Patrona. Jest to szczególnie ważna uroczystość, zawsze celebrowana w inny sposób. Posiada ona charakter, przede wszystkim, upamiętniający postać Stanisława Lema. Tegoroczny program Dnia Patrona został opracowany przez panią Iwonę Kutra, pana Piotra Kutra oraz uczniów z klasy IIB. Przedstawienie było niesamowicie przemyślane, pełne szacunku do pisarza, ale… zacznijmy od początku. 

       Prowadzący to wydarzenie – Iga Bojanowska, Weronika Piątkowska, Nadia Banaszek oraz Mateusz Dąbkowski z klasy IIB, intrygująco przypomnieli uczniom naszego liceum, najważniejsze informacje dotyczące Stanisława Lema, oczywiście nie brakło też ciekawostek oraz interesującego filmu. Głos zabrała również pani Anna Wenerska. Pani Wicedyrektor podzieliła się z Lemianami genezą pomysłu dotyczącego wyboru patrona naszej szkoły, przybliżając temat - dlaczego akurat został nim Lem. Podczas uroczystości Dnia Patrona poznaliśmy również wyniki zmagań w dyktandzie o Pióro Lema. Pani Wicedyrektor oraz Pan Dyrektor – Mariusz Borkowski wyłonili zwycięzców oraz wręczyli im zasłużone nagrody. Tegorocznym mistrzem, a w zasadzie mistrzynią, w przestrzeganiu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, została Gloria Kadłubowska z klasy IC! Warto również przypomnieć, iż uczennica nie popełniła w swoim dyktandzie żadnego błędu. Natomiast wicemistrzami, którzy zrobili tylko po jednym błędzie interpunkcyjnym w swoich pracach, zostali – Iga Bojanowska z klasy IIB oraz Mikołaj Łuniewski z klasy IIIA. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy! 

       Tak szczególny dzień, trzeba równie wyjątkowo obchodzić. Zatem, ostatnim punktem tej uroczystości był niesamowity koncert talentów Lema. Uczniowie naszego liceum zaprezentowali swoje zamiłowania, w jak najlepszy sposób! Część artystyczną rozpoczęła Maja z klasy 3D, używając swojego potężnego, melodyjnego głosu do utworu pt. ,,Losing streak”. Następnie, w taneczny nastrój wprowadziła nas Oliwia Sikora z klasy IIB, przedstawiając wraz ze swoim partnerem tanecznym – Filipem, znakomite, idealne w rytm ruchy. Nie zabrakło również niezapomnianych gitarowych wrażeń, których dostarczyli nam Johnny z klasy IVB oraz Filip Bencal z klasy IIB. Chłopcy zdecydowanie utwierdzili nas w przekonaniu, że mocne brzmienie może pochodzić tylko z gitary elektrycznej. Swój talent zaprezentowały również dziewczyny z klas IIB oraz IIA, a mowa konkretnie o Martynie Sulima, Klaudii Tarułka, Gabrieli Żochowskiej oraz Lilianie Pogorzelskiej. Uczennice, przepięknie wykonały dwa utwory pt. ,,Eldorado” i ,,Szary świat”. Na zakończenie pani Sylwia Żyszkowicz ogłosiła pewną niespodziankę... Otóż nasi starsi koledzy z klas IV przygotowali dla Lemian miły poczęstunek, którym był popcorn. 

      Dzień Patrona w naszym liceum to wspaniała okazja do upamiętnienia postaci Stanisława Lema, pogłębienia swojej wiedzy o pisarzu oraz docenienia jego twórczości, która nie była banalna. Warto o niej pamiętać, szczególnie w tym dniu.

Redaktorki gazetki Ucho Lema - Zosia Berlińska, Zuzia Przybysz kl. II B 

 

Dzień Patrona u Lemian
Dzień Patrona u Lemian, foto nr 1, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 2, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 3, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 4, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 5, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 6, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 7, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 8, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 9, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 10, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 11, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 12, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 13, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 14, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 15, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 16, Dzień Patrona u Lemian, foto nr 17,