Z dumą informujemy, że Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym po raz kolejny znalazło się w gronie najlepszych placówek biorących udział w powiatowym konkursie „Myśl globalnie, działaj lokalnie. Segregujesz - zyskujesz”.
W tegorocznej, siódmej edycji konkursu szkoła zajęła II miejsce w kategorii „Najlepsza szkoła”, potwierdzając swoje duże zaangażowanie w działania proekologiczne. To efekt wspólnej pracy uczniów i nauczycieli, którzy aktywnie uczestniczyli w zbiórkach makulatury, zużytych baterii oraz plastikowych nakrętek.
Na szczególne wyróżnienie zasługują również reprezentanci szkoły w kategoriach indywidualnych:
Michał Stanuchowski zdobył II miejsce w kategorii „Najlepszy uczeń”,
p. Emilia Turek zajęła II miejsce w kategorii „Najlepszy opiekun”.
Osiągnięte wyniki są dowodem na to, że społeczność liceum konsekwentnie realizuje ideę odpowiedzialności za środowisko naturalne. Udział w konkursie to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim realne działania na rzecz ochrony przyrody i budowanie ekologicznej świadomości.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zaangażowanym i dziękujemy za wspólną troskę o naszą planetę!





