17 kwietnia 2026 roku wszyscy uczniowie klas III naszego Liceum, wraz z nauczycielami, wzięli udział w Webinarium zorganizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku (CEDUR), we współpracy z Komendą Główną Policji, dotyczącym „Cyberbezpieczeństwa w finansach osobistych".
Celem spotkania było zwiększenie poziomu świadomości odnośnie do działań cyberoszustw w Internecie z uwzględnieniem cyberzagrożeń nakierowanych na młodzież.
Prelegentka, pani Katarzyna Bartnik (specjalista Departamenty Cyberbezpieczeństwa Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego zapoznała uczniów i nauczycieli z następującymi zagadnieniami:
· Ataki phishingowe.
· Jak rozpoznać fałszywą stronę i gdzie ją zgłosić?
· Przejęcia kont w mediach społecznościowych.
· Bezpieczne zakupy online.
· Cyberhigiena – jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w sieci?
Zajęcia były ciekawe i wniosły w życie licealistów odrobinę uwagi na to, jak należy kontrolować niektóre rzeczy w sieci.













